Каталог товарів

Назад

Фільтр

Ціна

Звернути

-

грн


Бренди

Звернути

Кількість в упаковці

Звернути

Країна-виробник

Звернути

Форма випуску

Звернути

Цинк

Сортування:

Фільтр:

Популярність (починаючи з високого)

Відкрити список

Цинк в таблетках – найнеобхідніший мінерал

Цинк присутній практично у всіх тканинах людського організму, його роль для функціонування різних органів та систем дуже велика. В організмі людини цинк не виробляється, тобто є незамінним, це ріднить його з вітамінами. Досить часто навіть вживають вираз «цинк вітаміни», хоча насправді це мінерал. Потребу у цьому мінералі значною мірою можна задовольнити, якщо вживати печінку, м'ясо, особливо яловичину та баранину, ягнятину, устриці. Досить багаті на цинк пекарські дріжджі, плавлений сир. З рослинних продуктів основними джерелами цинку є нут, сочевиця, насіння гарбуза, соняшника, арахіс, чимало круп. Але вони також містять фітинову кислоту, що погіршує засвоєння цинку, тому веганам обов’язково потрібно купити цинк та приймати додатково. Стандартний раціон людей, що вживають м'ясо, теж зазвичай не покриває повною мірою потребу в цинку, яка для дорослих жінок становить від 8 мг на добу, а для чоловіків – від 11 мг. У такому випадку потрібно приймати цинк в таблетках.

Основні функції Цинку

Цинк виконує чимало важливих функцій, серед яких основними є:

  • імуностимулююча;
  • антиоксидантна;
  • регулювання балансу інсуліну та рівня глюкози у крові;
  • кардіопротекторна та ангіопроекторна (захист серця та судин);
  • гепатопротекторна (захист печінки);
  • участь у синтезі білків та розщепленні вуглеводів;
  • сприяння росту та відновленню м’язової тканини;
  • підтримка балансу статевих гормонів та репродуктивного здоров’я.

Цинк часто призначають при застудах та з метою їх профілактики, бо він стимулює захисні сили організму та допомагає боротися з бактеріальними та вірусними інфекціями. Зокрема, при нежиті він на молекулярному рівні блокує надмірну виробку носового слизу, що є поживним середовищем для шкідливих мікроорганізмів. Також цинк має виражену протизапальну дію, значно полегшує перебіг хвороб, що супроводжуються запальним процесом. Як антиоксидант він нейтралізує наслідки окислювального стресу, нормалізує структуру ДНК, процеси правильного ділення клітин, попереджає мутації. Регулярний прийом цинку значно знижує ризик онкологічних процесів та навіть може уповільнити ріст пухлини.

Цинк підтримує баланс різноманітних гормонів, зокрема, дуже важливою є його взаємодія з інсуліном. В присутності цинку нормалізується активність травних ферментів зі зв’язування інсуліну з клітинами, процес зберігання цього гормону у клітинах підшлункової залози та вивільнення при надходженні у кров глюкози. Завдяки цьому підтримується оптимальний рівень глюкози у крові, попереджається розвиток цукрового діабету. Також цинк призначають у складі комплексної терапії при лікуванні цієї хвороби.

Рівень цинку в організмі впливає на стан ендотелію – шару клітин, що вистилають зсередини кровоносні судини та захищають їх від пошкодження. Цинк сприяє нормалізацію кровообігу та артеріального тиску, попереджає закупорку артерій, утворення холестеринових бляшок. Без участі цинку гірше засвоюються організмом амінокислоти, що необхідні для синтезу білків, вуглеводи, що є джерелом енергії. Саме тому хронічна втома, знесилення можуть вказувати на дефіцит цього мікроелементу. Роль цинку у процесах ділення клітин та синтезу білків пояснює його значення для м’язів, які складаються переважно з білків. Також цинк стимулює виробку гормонів, що необхідні для росту м’язів (тестостерон, інсуліноподібний фактор росту, гормон росту).

Здатність цинку боротися з інфекціями важлива не тільки для профілактики респіраторних захворювань. Він нейтралізує інфекції, небезпечні для печінки, гострі кишкові інфекції, може вживатися для профілактики та лікування діареї. Цинк покращує процес очищення печінки від токсинів, її відновлення після впливу вільних радикалів, пригнічує запальні процеси, сприяє кращому засвоєнню поживних речовин разом з іншими препаратами для підтримки печінки. Також він необхідний для загоєння ран, здоров’я шкіри, нігтів та волосся, очей.

Особливо важливим є цинк при вразливості до інфекцій, схильності до дерматологічних та алергічних захворювань, неврологічних розладів. Усі ці проблеми, як і зниження розумової та фізичної працездатності, поганий апетит, погіршення сприйняття смаків та запахів, статеві дисфункції можуть бути ознаками його дефіциту. На значенні цинку для чоловічої та жіночої репродуктивної сфери варто зупинитися більш детально.

Цинк в чоловічому організмі

Цинк регулює рівень в крові тестостерону – найважливішого чоловічого статевого гормону. Цей гормон є важливим для спортсменів, атлетів, бодібілдерів, що нарощують м’язи. Але ще більш важливою є його роль для статевої функції. Дефіцит цинку призводить до зниження виробки тестостерону. А цей гормон відповідає за статевий потяг, нормальне функціонування статевих залоз, ерекцію, утворення здорових сперматозоїдів та їх достатню для запліднення рухливість. Цинк дозволяє нормалізувати його рівень, не вдаючись до стероїдів, що мають чимало побічних ефектів.

Цей мінерал випливає не тільки на рівень тестостерону, а й на засвоєння вітаміну Е, що також важливий для потенції. Дефіцит цинку є одним із факторів, що провокують розвиток аденоми передміхурової залози. Також він важливий для попередження облисіння, до якого більш схильні чоловіки. Цинк активно витрачається організмом при інтенсивних фізичних навантаженнях, а алкоголь погіршує його засвоєння. Тому чоловікам, що займається спортом, важко працюють чи зловживають спиртним, варто цинк приймати у збільшених дозах.

Цинк в жіночому організмі

Роль цинку у регулюванні балансу статевих гормонів є не менш важливою для жінок. Він нормалізує рівень естрогену та прогестерону, що регулюють менструальний цикл, забезпечують визрівання яйцеклітин та їх вихід. Гормональний дисбаланс – одна з основних причин жіночого безпліддя, передчасної менопаузи та інших проблем у репродуктивній сфері.

Потреба у цинку підвищена у жінок, що тривалий час приймають гормональні контрацептиви, ці препарати погіршують його засвоєння. Також зростає потреба у цьому мінералі під час вагітності. Досить важливим для жінок є косметичне значення цинку – його дефіцит супроводжується ламкістю волосся та нігтів. При проблемній шкірі, прищах (акне) цинк зазвичай використовують зовнішньо, але його достатній рівень в організмі також сприяє покращенню стану шкіри.

Купити вітаміни цинку у Львові

Інтернет-магазин продуктів для здоров’я NUTRIX пропонує препарати цинку у вигляді таблеток чи капсул. Ми напряму співпрацюємо з виробниками цієї добавки, тому можемо гарантувати, що це оригінальна, сертифікована продукція, а також пропонуємо її по доступним цінам без переплат посередникам. Ціна на цинк таблетки залежить від виробника, кількості таблеток в упаковці та вмісту мінералу у кожній, а також від форми цинку. На звичайний цинк ціна нижче, ніж на піколінат цинку, тобто його з’єднання з піколіновою кислотою. Така форма відрізняється більш високою біологічною доступністю, кислота покращує всмоктування цинку у кишківнику та засвоєння організмом. Здійснюється доставка по Україні, у Львові можливий самовивіз.